O hiszpańska loteria świąteczna

Hiszpański loterii Boże Narodzenie, znany jako Sorteo de Navidad lub loteria de Navidad, to popularna loteria narodowa, który odbywa się corocznie od 1812th zostanie sporządzony co roku w dniu 22 grudnia i jest jedną z najdłużej działający i już o łącznej puli nagród kilku miliardów również jednym z największych losowania nagród na świecie.

JAK TO DZIAŁA

Bilety tej loterii mają inny obraz i inny kolor rocznie. Każdy bilet jest dostarczany z numerem pięć cyfr (bilety są zbliżone do zwykłego narodowej Lotto online dostawców Porównanie 2017).

Każdy numer pięciocyfrowy (00000 do 99999) jest wyprowadzany 160 razy. Oznacza to, że każda liczba 160 biletów ( „billete”) z 160 różnych serii ma. Jako całość bilet dla niektórych osób może być zbyt drogie, każdy bilet jest podzielony na 10 części, tak zwane „Decimos”. W ten sposób gracze mogą kupić „dziesiątą” Albo cały bilet lub tylko jeden lub kilka.

Poniżej znajduje się podział zysków:

Billete: Cały bilet numer pięciocyfrowy, składa się z 10 Decimos (dziesiątych biletu).

DECIMO: Jedna dziesiąta billete (cały biletów). Ten bilet jest kupowany najczęściej.

Każda seria cały bilet lub billete drukowane 160 razy, za każdym razem z różnymi numerami seryjnymi.

Jednym z powodów, że loteria Boże Narodzenie w Hiszpanii jest tak popularny, że nie grasz dla ogromnej puli i niewielkimi zyskami, ale także, że są godne uwagi, „nagrody runner-up”. Jak knönen widać w poniższej tabeli znajdują się w dodatku do „El Gordo” (pierwsza nagroda) i cztery największe kategorie cenowe są również ceny 1794, które nazywane są „La Pedrea” i € 1000 każdy jest wart, i wiele więcej małe ceny.

Ostatnie płatności loterii hiszpański Boże, źródło: Wikipedia
Ostatnie płatności loterii hiszpański Boże, źródło: Wikipedia

Ogólnie rzecz biorąc, nagrody oferowane będzie 2,24 mld euro, a dla pojedynczych wyników serii w strukturze cenowej każdego całego biletu, co następuje:

WIĘCEJ NIŻ remisem

Hiszpański Boże Narodzenie loterii jest postrzegana z całego kraju, nie tylko w grach losowych, ale bardziej jak tradycją. Chociaż daty losowania co roku 22 grudnia, ale w oczekiwaniu utworzonej znacznie wcześniej, bo bilety na loterii można nabyć już w lipcu.

Przygotowanie ceremonii sam rozpocznie się 21 grudnia z badaniem publicznym kul stosowanych w losowaniu. Po zatwierdzeniu przez Prezesa Zarządu wszystkie osoby, które biorą udział w procesie, może badać kulki i dotyku z dobrze napisane artykuły.

Gdy przygotowania zostały zakończone, wszystkie drzwi są zablokowane do pokoju z piłek z włazem, który jest tylko verrigelt. Kluczem do tego jednego wpisu są przekazywane do trzech różnych osób.

Drzwi do salonu otworzyć ponownie w dniu 22 grudnia o godzinie 8:00 pozwolić publiczności, aż do osiągnięcia pełnej pojemności. Pół godziny później zarząd nastąpi, który monitoruje remis. Następnie kulki są ujawniane po raz pierwszy tego dnia.

Kulki są pokazane publicznie, a następnie przeniósł się mechanicznie w dwóch bębnów, po jednym dla liczb i jeden w cenie. Bębny są zamknięte i obraca się na znak Prezesa jednocześnie.

Teraz zaczyna się rola dzieci w Colegio de San Ildefonso. Dwa z tych dzieci nigdy wyciągnąć piłkę z każdego bębna i dać im więcej dwoje dzieci dalej, które są odpowiedzialne za ilość i cenę, która jest wyświetlana na kuli. Dzieci umieścić piłkę na następnie do siatki drucianej, który zbiera wszystkie kule wyciągnięte.

Za każdym razem, gdy kulki są umieszczone na stole, begint nową rundę i kulki obracają się ponownie. Zarówno dzieci i stół są zastępowane za każdym razem, kiedy kule 200 zostały zaczerpnięte z każdego bębna. , Proces ten jest powtarzany aż do bębna z cenami jeszcze.

Lista nagród zostanie opublikowana 45 minut po zakończeniu losowania. Lista jest kompilowany przez anonimowego zespół około 45 osób korzystających z programu komputerowego. Zadanie drukowania wykaz urzędowy spada na „Fábrica Nacional de Moneda y barwę,” narodowej monet i znaczków fabryce.

Ten rozprzestrzenia tej listy, a następnie do mediów, operatorów loterii i detalistów.

HISTORIA hiszpańska loteria świąteczna

Historia loterii Boże sięga czasów sądów Cadiz, gdzie Minister Skarbu Indii widział loterii jako „możliwość zwiększenia przychodów ze źródeł publicznych bez zakłóceń dla podatników.” Pierwsze losowanie odbyło się w dniu 18 grudnia 1812th